Depuley Retro Bamboo Woven Pendant Lights, Hand-Woven Caged Ceiling Lamp, Corridor Bedroom Living Room Lighting Pendant Light Dining Room Decorative Lamp
Depuley Hand-Woven Rattan Pendant Light Hanging Adjustable Natural Bamboo Chandelier Lamps for Kitchen Island Farmhouse Living Room Dining, Beige

- Pendant light in classic boho style combines simple design with natural bamboo fibers. It embodies the cheerful feeling of a cozy atmosphere and encourages you to enjoy your home as well as the great outdoors.
- High-Quality Rattan Material: Natural bamboo selected, handmade rattan lampshade, non-toxic but durable paint, high temperature resistant, fade resistant, safe, environmentally friendly, and healthy.
- Height adjustable: With a 52-inch / 134cm adjustable cable, you can adjust the vintage ceiling light short or long by turning the screw.
- Maximum height up to 66-Inch / 167 cm.
- Flexible use on sloping or curved ceilings.
- 1 Light, max 60 W bulb. Compatible bulb type: LED, CFL, halogen, dimmable bulb, etc.
- MAKE IT SMART - Automate your pendant lamp with a smart bulb - simply screw it in and create different lighting solutions with your phone - set it to go at dusk, change the color for any season, make it bright white for the morning or warm white for the evening - the possibilities are endless.
- Easy to install: The woven pendant light includes installation instructions and all accessories needed for installation.

Attributes

| Color | Bamboo Wood |
| Material | Bamboo |
| Finish Type | Hand-Woven |
| Power Source | Hardwired |
| Installation Type | Pendant Lamp |
| Wattage | Max 60W bulb |
| Item Net Weight | 2.65 Ib / 1.22 kg |
| Assembly Height | 12 Inch / 30.5 cm |
| Assembly Length | 8.27 Inch / 21 cm |
| Canopy Dimension | 4.72 Inch / 12 cm |
| Height | 52 Inch / 134cm (max 66 Inch) |
| Number of Light Sources | 1 |
| Feature | Dimmable, Adjustable height |
| Model Number / SKU | WS-FND88-60B |
| Specification & Certification | US (110-120V Voltage, E26 Bulbs, UL Certified) |
| More Specifications Available | US (✓) , CA (✓) , UK (✓,230V,E27) |
| Maximum Bulb Wattage | 60W |
| Compatible Bulb Type | Incandescent, Halogen, CFLs, LED, + Dimmable |
| Dimming | Fully dimmable with dimmable bulb & switch |
Tietoja liikenteestä
1. Koskeeko valittu toimituspalvelu maatani ja mikä on rahdinkuljettaja? Kauanko kestää saapua?
Tarjoamme ilmaisen toimituksen useimpiin maihin.
Toimitusaika = Prosessiaika (tilauksen valmistelu)+ Toimitusaika.
Ilmainen toimitus:
• Hinta: Ilmainen
• Käsittelyaika: 1-2 viikkoa
| Kuljettaja | Vastaavat tuotteet | Toimitusaika | Toimitusalue |
| DPD | Useimmat normaalikokoiset ja -painoiset tuotteet | 2 viikkoa | Useimpiin maihin |
| Expedited Express pienille kappaleille | Määritellyt tuotteet pienikokoisina | 1-2 viikkoa | |
| EMS | Isokokoiset mutta kevyet tuotteet | 2-4 viikkoa |
Huomaa: Vaihtelevat toimitusajat riippuen tilausajan lentotiedoista. Muut syrjäiset maat vaatisivat enemmän aikaa. Parannamme palveluamme jatkuvasti ja teemme parhaamme löytääksemme lisää ja parempia operaattoreita, joiden kanssa työskennellä.
Jos haluat nopeamman toimituksen, ota yhteyttä osoitteeseen [email protected]
>> Katso lisätietoja toimituskäytännöstämme.
2. Voinko seurata tilaustani?
Joo. Kun tilauksesi on lähetetty, saat sähköpostiisi seurantanumeron.
Napsauta tätä linkkiä https://www.17track.net/en ja anna seurantanumero.
Voit myös ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme [email protected] saadaksesi viimeisimmät logistiikkatiedot.
Tietoja palautuksista ja hyvityksistä
1. Kuinka peruutan tilauksen?
Voit peruuttaa tilauksesi ilmaiseksi 24 tunnin sisällä ilman syytä.
Jos tilauksesi on lähetetty, sitä ei voi peruuttaa. Jos vaadit peruuttamista, sinulta veloitetaan 30–50 % tilauksen summasta varasto-, valmistelu- ja toimituskuluistamme. Tämä maksu vähennetään tuotteidesi hyvityksestä.
2. Entä jos saan vahingoittuneen tuotteen?
Rikkoutuneella lasilla, kolhuneilla verhoilla tai kehyksillä vastaanotettuja tuotteita ei pidetä viallisina eikä niitä voi palauttaa. Tässä tapauksessa vaihdamme lasin tai varjostimet ilman lisämaksua. Jos et halua saada vaihtoa ja haluat palauttaa tuotteen, käsittelemme sitä normaalina palautuksena ja veloitamme enintään 35 % palautusmaksusta . Pidätämme myös oikeuden vähentää hyvityksistä kaikki lähtevät toimituskulut.
3. Milloin saan hyvityksen?
Palautuksen vastaanottamisen jälkeen voi kestää jopa 5 työpäivää, ennen kuin varat hyvitetään alkuperäiseen maksuun (PayPal: 1-2 päivää; Luottokortti: 3-5 päivää). Jos sinulla on edelleen ongelmia hyvityksen suhteen, ota meihin yhteyttä osoitteeseen [email protected], vastaamme sinulle mahdollisimman pian.
Huomaa, että kaikki peruutukset tai palautukset ovat palautus- ja palautuskäytäntömme alaisia.
Tietoja tuotteesta
1. Voiko lamppua himmentää?
Jos lamppu käyttää polttimoa, kuten E27, E14, G9 ja niin edelleen, voit valita himmennettävän polttimon, jotta lamppu on himmennettävä himmennettävällä järjestelmälläsi. Mutta jos sinulla ei ole kotona himmennettävää järjestelmää, tiedustele meiltä, niin räätälöimme lampun sinulle. LED-sirun valaisimen sisällä ei voi vaihtaa valonlähdettä, ja useimmiten tarjoamme lämmin valo, viileä valo ja himmennettävä versio. Jos tuotesivulla ei ole himmennettävää versiota, kysy meiltä. Voimme tehdä kaikki lamput himmennettävät. Jos sinulla on tämä tarve, älä epäröi kysyä meiltä.
2. Voinko saada pidemmän kaapelin?
Tarjoamme 150 cm:n kaapelin useimmille lampuille. Jos haluat pidemmän kaapelin (800cm sisällä), ilmoita tilausta tehdessäsi, jatkamme kaapelia ilmaiseksi.
3. Vastaako ostamani tuotteen vaatima jännite maata, jossa olen?
Tuotteidemme jännite säädetään maasi mukaan alla olevan kuvan mukaisesti.
110V-120V: USA, Kanada, Meksiko, Brasilia, Japani, Kuuba.
220V-240V: Iso-Britannia, Australia, Ranska, Alankomaat, Italia, Saksa, Espanja, Norja, Irlanti, Kreikka, Portugali, Uusi-Seelanti, Belgia, Etelä-Afrikka, Egypti, Chile, Tanska, Venäjä, Singapore, Ruotsi, Israel, Sveitsi.