Depuley 100" Ceiling Fans with Lights and Remote, Large Black Ceiling Fan with Light LED, Modern Reversible Ceiling Fan with 5-Speed for Office & Covered Outdoor, Color Changeable 3000K-6000K, Timer
Attribute
| Date First Available | June 15, 2023 |
| Color | Industrial Black |
| Materials | Metal, Iron, Glass |
| Usage | Living Room, Bedroom, Kitchen, Basement, Restaurant, Office, |
| Indoor Room Type | Farmhouse, Home Office |
| Outdoor | Covered Back Porch & Covered Patio, etc. |
| Theme | Modern, Farmhouse, Industrial |
| Power Source | Corded Electric |
| New Feature | Reversible DC Motor Use for Summer Downward Air and Winter Upward Air |
| Special Features |
⭐Reversible DC silent motor, ⭐1/2/4/8H Timer, ⭐5 Speeds, ⭐3 Color Temperature, ⭐Air Circulation, ⭐Memory, ⭐5"/10" Downrods Adjustable Mounting Height |
| Mounting Type | Ceiling Downrod Mount |
| Control Method | Remote Control / Wall Switch |
| Item Net Weight | 32.4 pounds / 14.7 kg |
| Downroads |
5 in and 10 in |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Number of Speeds | 5 Wind Speeds |
| Wattage | LED:24W |
| Product Size | 100 in |
| Fan Body Width - Side to Side | 100 in |
| Fan Body Length - Top to Bottom | 100 in |
| Fan Body Height- Front to Back | 21.65 in |
| Compatible Room Size | 100sq.ft-250sq.ft |
| Ceiling Slope Degrees | 0 ~ 14.04° |
| Model number | WS-FPZ34-24B |
| Specification & Certification | US: 110-120V Voltage, 60 Hz, FCC Specification Met, UL Certified |
![]() |

Hightlights
- 【100" Ceiling Fans】Our FCC-compliant 100-inch diameter ceiling fan comes with 5" and 10" down rods, black steel DC motor, 6 black blades, and high light-transmitting glass shade. Use it indoor/outdoor in living room, bedroom, office, kitchen, corridor, patio, restaurants, working area, gyms, etc.
- 【3 Color Temperature LED】This fan has a replaceable 24W LED light and a remote control that controls color temperature from 6000K cool white to 4500K natural to 3000K warm white. It's energy-efficient with a DC motor that saves up to 65% more energy than traditional AC motors. The fan can be used with or without the light, and it comes with a wall holder for the remote.
- 【Reversible DC Motor】This industrial ceiling fan creates a quiet environment with its fully enclosed design. It has a reversible function that delivers downward airflow for cooling (for hot weather/air-conditioned) and upward airflow for warmth (for cold weather/air-conditioned), best at lower fan speeds.
- 【Remote control】 All operations can be controlled by the remote controller. It only requires 1 * 23A 12V Remote Battery (not included). Fan also has 5 fan speed levels and supports sleep shutdown for 1, 4, or 8 hours as well. You can turn on the fan and light separately.
- 【High-quality After-sales Service】 We provide 12 months quality assurance for our low profile ceiling fan, the noise level is basically lower than 30dB. If you have any question about the received products and need our help, please feel free to contact us, we will provide you with help within 24 hours.
- 【Warm Tips】 Large Ceiling Fans, need to find a professional electrician to install.







.
Tietoja liikenteestä
1. Koskeeko valittu toimituspalvelu maatani ja mikä on rahdinkuljettaja? Kauanko kestää saapua?
Tarjoamme ilmaisen toimituksen useimpiin maihin.
Toimitusaika = Prosessiaika (tilauksen valmistelu)+ Toimitusaika.
Ilmainen toimitus:
• Hinta: Ilmainen
• Käsittelyaika: 1-2 viikkoa
| Kuljettaja | Vastaavat tuotteet | Toimitusaika | Toimitusalue |
| DPD | Useimmat normaalikokoiset ja -painoiset tuotteet | 2 viikkoa | Useimpiin maihin |
| Expedited Express pienille kappaleille | Määritellyt tuotteet pienikokoisina | 1-2 viikkoa | |
| EMS | Isokokoiset mutta kevyet tuotteet | 2-4 viikkoa |
Huomaa: Vaihtelevat toimitusajat riippuen tilausajan lentotiedoista. Muut syrjäiset maat vaatisivat enemmän aikaa. Parannamme palveluamme jatkuvasti ja teemme parhaamme löytääksemme lisää ja parempia operaattoreita, joiden kanssa työskennellä.
Jos haluat nopeamman toimituksen, ota yhteyttä osoitteeseen [email protected]
>> Katso lisätietoja toimituskäytännöstämme.
2. Voinko seurata tilaustani?
Joo. Kun tilauksesi on lähetetty, saat sähköpostiisi seurantanumeron.
Napsauta tätä linkkiä https://www.17track.net/en ja anna seurantanumero.
Voit myös ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme [email protected] saadaksesi viimeisimmät logistiikkatiedot.
Tietoja palautuksista ja hyvityksistä
1. Kuinka peruutan tilauksen?
Voit peruuttaa tilauksesi ilmaiseksi 24 tunnin sisällä ilman syytä.
Jos tilauksesi on lähetetty, sitä ei voi peruuttaa. Jos vaadit peruuttamista, sinulta veloitetaan 30–50 % tilauksen summasta varasto-, valmistelu- ja toimituskuluistamme. Tämä maksu vähennetään tuotteidesi hyvityksestä.
2. Entä jos saan vahingoittuneen tuotteen?
Rikkoutuneella lasilla, kolhuneilla verhoilla tai kehyksillä vastaanotettuja tuotteita ei pidetä viallisina eikä niitä voi palauttaa. Tässä tapauksessa vaihdamme lasin tai varjostimet ilman lisämaksua. Jos et halua saada vaihtoa ja haluat palauttaa tuotteen, käsittelemme sitä normaalina palautuksena ja veloitamme enintään 35 % palautusmaksusta . Pidätämme myös oikeuden vähentää hyvityksistä kaikki lähtevät toimituskulut.
3. Milloin saan hyvityksen?
Palautuksen vastaanottamisen jälkeen voi kestää jopa 5 työpäivää, ennen kuin varat hyvitetään alkuperäiseen maksuun (PayPal: 1-2 päivää; Luottokortti: 3-5 päivää). Jos sinulla on edelleen ongelmia hyvityksen suhteen, ota meihin yhteyttä osoitteeseen [email protected], vastaamme sinulle mahdollisimman pian.
Huomaa, että kaikki peruutukset tai palautukset ovat palautus- ja palautuskäytäntömme alaisia.
Tietoja tuotteesta
1. Voiko lamppua himmentää?
Jos lamppu käyttää polttimoa, kuten E27, E14, G9 ja niin edelleen, voit valita himmennettävän polttimon, jotta lamppu on himmennettävä himmennettävällä järjestelmälläsi. Mutta jos sinulla ei ole kotona himmennettävää järjestelmää, tiedustele meiltä, niin räätälöimme lampun sinulle. LED-sirun valaisimen sisällä ei voi vaihtaa valonlähdettä, ja useimmiten tarjoamme lämmin valo, viileä valo ja himmennettävä versio. Jos tuotesivulla ei ole himmennettävää versiota, kysy meiltä. Voimme tehdä kaikki lamput himmennettävät. Jos sinulla on tämä tarve, älä epäröi kysyä meiltä.
2. Voinko saada pidemmän kaapelin?
Tarjoamme 150 cm:n kaapelin useimmille lampuille. Jos haluat pidemmän kaapelin (800cm sisällä), ilmoita tilausta tehdessäsi, jatkamme kaapelia ilmaiseksi.
3. Vastaako ostamani tuotteen vaatima jännite maata, jossa olen?
Tuotteidemme jännite säädetään maasi mukaan alla olevan kuvan mukaisesti.
110V-120V: USA, Kanada, Meksiko, Brasilia, Japani, Kuuba.
220V-240V: Iso-Britannia, Australia, Ranska, Alankomaat, Italia, Saksa, Espanja, Norja, Irlanti, Kreikka, Portugali, Uusi-Seelanti, Belgia, Etelä-Afrikka, Egypti, Chile, Tanska, Venäjä, Singapore, Ruotsi, Israel, Sveitsi.
